Our English
Сайт вчителя англійської мови
та
заступника директора з навчально-виховної роботи
Єфіменко Вікторії Михайлівни
Відеоконференція – це конференція реального часу в on-line режимі. Вона проводиться у визначений день і в призначений час. Для якісного проведення відеоконференції, як і телеконференції, необхідна її чітка підготовка: створення програм (цим займається мережевий викладач), своєчасна інформація на сайті і розсилка за списком (виконує педагог-куратор). Відеоконференція – один із сучасних способів зв’язку, що дозволяє проводити заняття у «віддалених класах», коли учні і викладач знаходяться на відстані. Отже, обговорення й прийняття рішень, дискусії, захист проектів відбуваються у режимі реального часу. Викладач і учні можуть бачити один одного, викладач має можливість супроводжувати лекцію наочним матеріалом.
Zoom – це сервіс для проведення відеоконференцій та онлайн-зустрічей. Організувати зустріч може будь-який користувач, що створив обліковий запис. Безкоштовна версія програми дозволяє проводити відеоконференцію тривалістю 40 хвилин, однак на період пандемії сервіс прибрав це обмеження. Zoom відмінно підходить для відеоконференцій, роботи, індивідуальних та групових занять. Користувачі можуть використовувати додаток як на комп'ютері, так і на планшеті й телефоні. До відеоконференції може підключитися будь-який, користувач за посилання, або ідентифікатором конференції. Захід можна запланувати заздалегідь, а також зробити перманентне посилання, тобто для постійних зустрічей у певний час.
Google G Suite for Education. Щоб отримати доступ до G Suite for Education закладам потрібно:
-
Отримати домен. Заповнити заявку на безкоштовний домен від HOSTiQ.ua на необмежений час можна тут. Заявку обіцяють розглянути впродовж двох днів;
-
Надіслати запит про реєстрацію у G Suite for Education. Після того, як ваш заклад отримає домен, вам надішлють детальну інструкцію, як це зробити.
G Suite for Education містить:
-
Google-клас. Це платформа, в якій ви можете створити віртуальний клас, через електронну пошту додати до нього своїх реальних учнів, ставити завдання в спільному структурованому просторі всім школярам або вибірково, оперативно обмінюватися інформацією, створювати свої завдання або додавати їх з інших платформ;
Google Workspace – раніше відомий як G Suite, - це колекція хмарних обчислень, інструментів для продуктивності та співпраці, програмного забезпечення та продуктів, розроблених та проданих компанією Google. Вперше він був запущений у 2006 році як Google Apps для вашого домену і ребрендірований як G Suite у 2016 році.
Це проста й зручна платформа для роботи, усі сервіси якої інтегровано між собою. Вона заощаджує час і допомагає працювати продуктивніше.
Дані платформи мають наступні можливості:
-
Технології для учнів з особливими освітніми потребами;
-
Необмежений дисковий простір на Google Drive;
-
Вбудований чат та відеозв’язок Google Meet;
-
Електронна пошта корпоративного рівня на базі імені сайту закладу;
-
Можливість спільної роботи в Google Docs тощо.
e-schools
Даний проєкт впевнено працює в галузі інформаційних послуг України вже кілька років поспіль, безкоштовно створюючи сайти для всіх навчальних закладів України. E-schools надає можливість працювати онлайн всім навчальним закладам без обмежень. Розміщуючись на даній платформі, школа отримує повноцінний сайт та електронні журнали, батьки та учні - миттєвий доступ до щоденників, новин та спілкування між собою.
ClassDojo
Це закрита освітня соцмережа, розроблена британськими вчителями та IT-технологами, яка має високий ступінь захисту особистих даних. Особисто для мене платформа для дистанційного навчання ClassDojo — найзручніша. Вона пристосована для стаціонарних ПК, ноутбуків, планшетів і мобільних телефонів (для останніх треба буде завантажити застосунок).
Принцип роботи простий і зручний: вчитель реєструється на платформі, створює свій «Клас», додає учнів та розсилає їм посилання на «Клас». Для зручності вчителя-предметника це посилання можна скинути у Viber-групу, де з усіма учнями класу спілкується класний керівник.
Комунікація вчителів і учнів відбуватиметься наступним чином: учасники «Класу» будуть бачити публікації від вчителя в хронологічному порядку. Це дещо схоже на звичну всім нам стрічку новин у соцмережах. Вчитель зможе прикріпити до матеріалів та завдань PDF-файли, посилання на вебресурси.
Окрема опція платформи — створення завдань чотирьох типів. Учень може написати роботу й прикріпити файл або намалювати роботу, сфотографувати чи зняти коротке відео. Вчитель одразу може побачити, яке саме завдання виконав учень.
Великий плюс — можливість спілкування учнів на сторінці «Класу»: після того як вчитель створив пост, школярі можуть його коментувати. Педагог може їм щось пояснювати там само.
Бонусом стане гейміфікація навчання. Кожен учень отримає аватарку у вигляді монстрика. Завдання монстрика — збирати бали за завдання. За кожне вчитель присвоює школяреві певну кількість балів. Я б навіть радив на час дистанційної роботи розробити цікавий економічний марафон: оголосити, що за місяць кожен монстрик має зібрати 300 «креативчиків» (валюту в балах називайте як завгодно). Тільки-но вчитель присвоїв бали, учень отримує на аватарку зелене коло та «+10», «+5». За невиконання дедлайнів і завдань вчитель навпаки може знімати з учня «креативчики» — тоді навколо його аватарки засвітиться червоне коло з надписами «-10», «-15». Отож, монстрику доведеться виконати ще якісь завдання, аби перекрити від’ємний баланс.
Ще один великий плюс — до цієї системи можна за запрошенням через лінк приєднати й батьків. Вони мають завантажити додаток на телефон і ввести код від учителя. Знову-таки, через класних керівників пересилаються посилання для батьків, щоб ті бачили в «Класі» лише свою дитину та її результати, а також стрічку із завданнями й коментарями від усіх. Саме так батьки зможуть відстежити успішність дитини під час дистанційного навчання в динаміці.
Google Classroom
Середовище Classroom дозволяє організувати онлайн навчання, використовуючи відео, текстову та графічну інформацію, різні додатки Google. Вчитель має можливість контролювати, систематизувати, оцінювати діяльність, переглядати результати виконання вправ, застосовувати різні форми оцінювання.
Google Classroom — безкоштовний сервіс, яким може скористатися кожен, хто має обліковий запис у Google. Вчитель входить у систему та створює свій «Клас», де кожен вчитель-предметник буде публікувати навчальні матеріали, давати завдання учням та спілкуватися з ними. Посилання на свій «Клас» треба розіслати всім учням. Якщо діти користуватимуться платформою з телефону, мають завантажити на мобільний однойменний застосунок.
Отже, вчитель буде розташовувати уроки в «Класі» у чіткій послідовності, а учні зможуть і коментувати ці уроки, і бачити всі потрібні посилання та свої оцінки. Усе це — на одній сторінці. Це точно зручніше, ніж спілкування у Viber-групах.
OneNote –«учнівські сторінки» онлайн. OneNote є одним із найкращих інструментів для організації роботи в класі: він дозволяє упорядкувати плани уроків і матеріали курсів у власному цифровому блокноті, щоб мати можливість відстежувати всі завдання або занотовувати свої геніальні ідеї. Робочий простір OneNote є порожнім аркушем, в будь-якому місці якого можна робити текстові і рукописні примітки чи малювати, а також записувати голосові коментарі. Також інформацію в OneNote можна перетягати мишкою з вікна браузера. Тут відсутня іконка «Зберегти», бо введені дані зберігаються автоматично.
Сlassmill
Classmill - це безкоштовний інструмент, який дозволяє будь-кому легко створювати класи за допомогою посилань, відео YouTube, зображень та файлів. Це сервіс для онлай-курсів та закладок На Classmill можна створити кейси-модулі. У модуль можна включити відео, текст, зображення, посилання і файлові вкладення. Також можна вбудувати ігри та інтерактивні симулятори в кожен модуль за допомогою html-коду. Тобто, тести, кросворди, логічні ігри та тренажери вчитель може систематизувати й зібрати в одне місце для цілеспрямованого впливу, на разі, для дистанційного навчання.
Wakelet
Wakelet-інструмент для дистанційного навчання. Привабливість сервісу -в створенні візуальних закладок з різнохарактерних джерел. Учні отримують код від сторінки, де знаходиться навчальні матеріали та завдання. Вони виконують завдання і відправляють вчителю. Вчитель перевіряє. Дає зворотній зв‘язок.
Seesaw
Seesaw-інструмент зворотного зв'язку. Сервіс передбачає цілковиту самостійність учнів у підготовці до заданої вчителем теми проекту. Таким чином, враховуються індивідуальні особливості дітей при сприйнятті ними навчального матеріалу і при виконанні навчальних завдань. Коли, наприклад, учень робить фотоколаж, то він може зробити знімок прямо з програми, намалювати замітки на екрані, зробити голосове повідомлення. Уся робота, яку виконують учні, відправляється в додаток для вчителя, де вчитель може організувати персоніфіковану роботу, залишати свої коментарі та рекомендації. Усі роботи учнів зібрані в електронному журналі, який є місцем, де вчителі, учні та їх батьки завжди можуть повернутися до завдань і робіт, які робили раніше. Сервіс передбачає також створення блогу –інструменту для спілкування та роботи вчителя та учнів. Тут також можна опублікувати проекти учнів та поділитись з ними з усім світом.
Classkick
Classkick- це безкоштовний додаток, який показує вчителям у режимі реального часу, що саме роблять учні та кому потрібна допомога, щоб вони могли надавати миттєвий зворотній зв’язок. По ходу цього онлайн-уроку можливі: введення тексту, аудіофайлу, аудіозапис, відеофайлу, рукописних записів, введення посилань. Тобто вчитель і учні можуть працювати на будь-якому мобільному пристрої або зі звичайним комп'ютером незалежно від операційної системи.
Учні можуть писати, друкувати і записувати відповіді, працюючи індивідуально або зі своїми однолітками. Можуть переміщатися, в своєму власному темпі, уроком, створеним учителем, виконуючи вказівки для кожного слайду. Створені класи і призначення залишаються на невизначений термін. Перейдіть до Classkick і увійдіть в систему як учитель. Учні отримують доступ до завдання за допомогою коду з'єднання. Вони можуть залишатися в роботі до тих пір, поки вчитель не закриє сесію(в додатку це називається реєстром). Учитель може переглядати роботу учнів на всіх слайдах або переглядати кожен слайд окремо.
Whiteboard Fox- віртуальна дошка.
Дошкою можна користуватись без реєстрації. При створенні середовища «віртуальна дошка» вказати треба, що ви користуватиметесь не самі. Щоб можна було колаборувати з учнями. Збережіть посилання, яке сформується зразу.Діліться віртуальною дошкою в режимі реального часу за допомогою будь-якого сучасного веб-браузера.Внесені вами зміни передаються іншим учасникам протягом декількох секунд.
Whitereader.
Учитель, створивши свій аккаунт в WriteReader, має можливість створювати онлайн-класи. Ви можете вручну зробити облікові записи для своїх учнів. Створивши клас, ви отримуєте код класу. Для того, щоб почати створювати свою книжку, вашим учням не потрібно вказувати адреси електронної пошти. Досить вказати код класу і отриманий від учителя логін. Вказавши дані, учень отримує доступ до своєї сторінки. Зайшовши на сторінку класу, учні та їх батьки можуть ознайомитися не тільки зі своєю книгою, а й з проєктами своїх товаришів.
MyStorybook
MyStorybook безкоштовний для використання. Ви можете робити необмежену кількість історій, завантажувати зображення і ділитися своїми історіями безкоштовно.На відміну від Writereader,немає можливості створити віртуальний клас. Але вихід можна знайти. Дайте учням доступ до вашого аккаунту та ви можете створити цілу бібліотеку ресурсів.
Wordwall
Wordwall є багатофункціональним інструментом для створення як інтерактивних, так і друкованих матеріалів. Більшість шаблонів доступні, як в інтерактивній, так і в друкованій версії. Інтерактивні вправи відтворюються на будь-якому пристрої, що має доступ в інтернет: на комп'ютері, планшеті, телефоні або інтерактивній дошці. Друковані версії можна роздрукувати і використовувати їх в якості самостійних навчальних завдань.
QuizWhizzeer
QuizWhizzeer запустили в режимі домашнього завдання. Це зроблено, щоб учні могли грати у зручний час вдома. Коли учні зможуть виконати вікторину, їм потрібно перейти на https://quizwhizzer.com/play, де вони можуть ввести код доступу 51266, щоб приєднатися.Якщо у них є ноутбук або ПК, вони також можуть отримати прямий перегляд ігрової дошки під час завершення вікторини, перейшовши на сторінку https://quizwhizzer.com/player/game/51266.
Wooclap
Конcтруктор Wooclap дозволяє проводити різноманітні опитування для оцінки рівня розуміння вашими учнями навчального матеріалу в режимі реального часу. Завдання:множинний вибір, кілька правильних відповідей,гаряча зона, введення текстового рядка, хмара слів, рейтинг, відновлення послідовності, відповідність, вставка пропущених слів.
https://naurok.com.ua/uploads/webinar/245/presentation.pdf
Група у Viber чи Facebook
Соціальні мережі та Viber дозволяють створювати закриті групи, чати, обговорення тем, завдань, проблем, інформації.
Досвід спілкування з колегами показує, що з учнями вони спілкуються найчастіше у Viber-групах. Тому кожен вчитель-предметник може взяти в класного керівника контакти дітей (у батьківській групі буде доречно дописати, що викладачі просять надати ці контакти) і створити групу.
Кожному вчителю-предметнику доведеться створити окрему групу. Так-так, якщо в учня 12 предметів, то і Viber-груп буде стільки ж. Адже якщо створити загальну, почнеться надзвичайний хаос — у Viber немає можливості хронологічно відстежувати повідомлення, якщо до якогось з меседжів з’являтимуться коментарі.
Якщо більшість дітей є у Facebook, можна створити закриту групу саме в цій соцмережі, вона дає більше можливостей — наприклад, проведення онлайн-трансляцій, а от у Viber доведеться записувати короткі відео, це незручно.
Форум – найпоширеніша форма спілкування викладача й учнів у дистанційному навчанні. Кожний форум присвячений будь-якій проблемі або темі. Модератор форуму (мережевий викладач) реалізує дискусію чи обговорення, стимулюючи питаннями, повідомленнями, новою цікавою інформацією. Програмне забезпечення форумів дозволяє приєднати різні файли певного розміру. Кілька форумів можна об’єднати в один великий. Наприклад, під час роботи малої групи учнів над проектом, створюються форуми для кожної окремої групи з метою спілкування під час проведення дослідження над вирішенням поставленого для даної групи завдання, потім – обговорення загальної проблеми проекту усіма учасниками навчального процесу (веб-конференція).
Електронна пошта – це стандартний сервіс Інтернету, що забезпечує передавання повідомлень, як у формі звичайних текстів, які в інших формах (програмах, графіці, звуках, відео) у відкритому чи зашифрованому вигляді. У системі освіти електронна пошта використовується для організації спілкування викладача й учня, а також учнів між собою.
Блог. Це форма спілкування, яка нагадує форум, де право на публікацію належить одній особі чи групі людей. В Інтернет-курсі з мови технології блогу можна використовувати під час навчання у колективі. Наприклад, автор (один учень чи їх група) виконав певне завдання (твір, есе), яке розміщується на сайті свого мережевого щоденника (блогу), потім автор блогу дає можливість іншим учням прочитати і прокоментувати розміщений матеріал. У учнів з’являється можливість обговорення й оцінки якості публікації і коментарів іноземною мовою, що сприяє розвитку мовленнєвих навичок.
Отже, для ефективної організації освітнього процесу під час дистанційного навчання потрібно заздалегідь виробити власну стратегію з урахуванням власних можливостей, а також можливостей інтересів та потреб учнів.