top of page

Анотація досвіду з теми;"Технологія веб-квест на уроках англійської мови"

З настанням XXI століття визначився новий етап розвитку освіти. Інформаційний бум, активне формування ринкових відносин в країні, складні економічні й соціальні умови вимагають підготовки випускників освітніх закладів до готовності самостійно орієнтуватися у світі інформації та швидко застосувати отримані знання на практиці.

Таким чином, актуальним в освітньому процесі стає перехід до стратегії соціального проектування й конструювання в системі освіти на основі розробки змісту і технологій освіти.

Перед кожним творчомислячим вчителем неодмінно виникає безліч проблем:

• як забезпечити успішність кожного учня в навчанні?;

• як зберегти та зміцнити здоров'я дитини при організації його навчальної діяльності?;

• як працювати з усім класом і одночасно з кожним учнем?

Сьогодні важко представити роботу шкіл без доступу в глобальний інформаційний простір

Одне з можливих рішень даної проблеми пов'язано з використанням структурного підходу, що дає учням можливість використовувати свою працю більш продуктивно, з'єднуючи і комбінуючи різні інформаційні ресурси новими способами, а також застосовуючи творчі здібності і навички проблемного мислення. Ця технологія називається веб-квест.

Технологія веб-квестів орієнтована на ефективне формування цілісної системи універсальних знань, умінь і навичок, а також досвіду самостійної діяльності й особистої відповідальності учнів, яка спрямована на максимальну практичну діяльність і є актуальним механізмом включення учнів у процеси, які сприяють розвитку їх інформаційних і комунікаційних компетенцій.

Даний матеріал ознайомлює читачів з технологією веб-квест, його видами та прикладом одного із цих видів. 

 

Опис досвіду

Технологія веб-квест на уроках англійської мови

 

Данний матеріал призначений для учнів, вчителів, батьків, майстрів, керівників навчальних закладів. 

Актуальність:

Технологія веб-квест – це сукупність методів та прийомів організації дослідницької діяльності, для виконання якої учні здійснюють пошук інформації, використовуючи інтернет-ресурси з практичною метою. Така технологія дозволяє працювати в групах (від трьох до п’яти учнів), розвиває конкурентність та лідерські якості учня. Цю технологію, яка не тільки підвищує мотивацію до процесу здобування знань, відповідальність за результати діяльності та їх презентацію, можна використовувати незалежно від навчальної дисципліни, головне – мати вихід в Інтернет.

 

Мета: використання проектної технології для учнів, які отримують можливість вибирати і структуризувати матеріал, аналізувати отриману інформацію, вчитись самостійно приймати рішення у виборі теми та її представленні для обговорення на уроці з метою набування елементів науково-практичної діяльності.

 

Завданням проектної технології є розвиток креативного мислення, розкриття творчого потенціалу, формування навиків раціонального використання навчального часу, стимулювання пізнавальної мотивації. Проектна технологія веб-квест визначає нове завдання сучасної освіти, що пов’язане з активізацією позаурочної діяльності учнів. Продовжуючи роботу над проектом в домашніх умовах, учні свідомо продовжують дослідження теми, але не у форматі традиційного навчального матеріалу, а з використанням електронних ресурсів, які поглиблюють отримані на уроці знання. На завершальному етапі роботи в проектній технології веб-квест  учні представляють свій результат роботи, виконаний у формі презентації, яка обговорюється усіма учасниками веб-квесту. Проектна діяльність, як і будь-яка навчальна діяльність, базується на двосторонньому процесі: діяльності вчителя (навчання) та діяльності учнів (учіння).

 

Очікувані результати:

Використовуючи методику квест-уроку,  створити умови для успішної реалізації сучасних інноваційних технологій, які відкривають учням шлях до  нових освітніх стандартів.

Матеріали досвіду

bottom of page